POLOM o.s. | kostel sv. Kunhuty v Polomu u Trhové Kamenice

Živé září na Polomu! Přijedete 25. a 26. září?

Velmi vás zdravím a přeji co nejslunnější zářijové dny! Na Polomu byla dokončena obnovená šindelová střecha zvonice! Přijďte se na tu pěknou práci šindeláře Jana Pilného z Hlinska podívat a při té příležitosti možná ještě stihnete další skvěle odváděnou práci tesaře Davida Stejskala na krovu předsíně. Tesá ručně přímo u kostela, třísky lítají do okolní krajiny, tlukot železné sekery do trámů ozvučnic se nese mlžnou krajinou!

Pěkná příležitost se na vše podívat bude 25. a 26. září, kdy pořádáme jeden z posledních letošních velkých meetingů. Cíl je jasný: osadit okno na sakristii, osadit nové dubové dveře s kovanými barokními závěsy a nahodit stěny sakristie hliněnou omítkou. Tak bude tento prostor připraven k první zimě po cca 20 letech, kdy do něj nepoteče, nenasněží, vítr nezafouká tuny listí …

Při té příležitosti se rád podělím o zkušenosti s užitím hliněných materiálů ve stavebnictví – s přípravou hliněných omítacích směsí, s užitím vyráběných hliněných omítek.

Letos ještě dostane střecha sakristie břidlicové pokrytí a střecha předsíně alespoň bednění a kabát z lepenky. V té obecné bídě se myslím podařil zase kus práce odvést. Děkuji všem kdo se o to zasloužili a těším se na další setkání!

F. R. Václavík

Napiš komentář

XHTML: Můžeš použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

MENU

Stránky

Rubrika

Administrace