POLOM o.s. | kostel sv. Kunhuty v Polomu u Trhové Kamenice

FESTIVAL POLOM 2013

Všechny srdečně zveme na akce letošního projektu Festival Polom 2013. Kostel sv. Kunhuty se opět stane dějištěm představení se specifickou atmosférou, proto neváhejte a přijeďte, dojděte a nasávejte očima, ušima a koneckonců i nosem a ústy. Projekt bude obsahovat několik vystoupení v průběhu léta, o všech budeme včas informovat.

sobota 29.6. / 19:00 / Andrea Miltnerová (UK/CZ): Flashback

Pohybová exprese a živá hudba.

Paměť může způsobit zmatení mysli: zpětný pohled, flashback, je průnikem jak minulosti, tak (paradoxně) budoucnosti… Inspirována (do jisté míry) pevným kódem barokní gestiky (obdobím, kdy smrt byla všudypřítomnou součástí veškerého dění), stejně jako svou charakteristickou obsesí pohybem a ponořením se do osobní temnoty, Miltnerová balancuje mezi mlhavými pojmy života a smrti a předkládá divákovi své neočekávané asociace. Komárkův specifický světelný design, propojený se staromódní projekcí diapozitivů a la Muybridge, vytváří komplexní a zároveň aktivně pohyblivou součást představení.
Představení pořádají o.s. Terra Madoda a o. s. Polom ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektů Ostrovy v pohybu a Festival Polom 2013 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Pardubického kraje a v rámci festivalu Tanec Praha 2013, který je organizován občanským sdružením Tanec Praha o. s..

Vstupné 80 Kč

Bližší info na http://www.divadlo29.cz/

 

sobota 13. 7. / 19:00 / Ondřej Smeykal (CZ): Didgeridoo Solo

Netradiční performance na tisíce let starý nástroj australských domorodců v pojetí jednoho z nejlepších hráčů světa Ondřeje Smeykala.
Přijměte naše srdečné pozvání na koncert, jež je prodchnut jemností i dynamikou, širokou škálou zvuků a působivých vibrací, které vás dokáží uchopit a na krátkou chvíli přenést do jiného světa, do světa tónů, do míst, kde se dá odpočinout a načerpat energii.
Inovativní Ondřejův přistup si získal mnoho příznivců po celém světě. Jeho nápaditost potírá tradiční představy o hře na tento zdánlivě primitivní nástroj a vynucuje si pozornost všech posluchačových smyslů. Didgeridoo v podání Ondřeje Smeykala je zážitkem, který z vás jen tak nevyprchá. 

Představení pořádá o.s. Polom v rámci projektu Festival Polom 2013 za finanční podpory Pardubického kraje

Vstupné 100 Kč

 

Pořadatelské informace: Sledujte prosím náš web www.polom.eu, kde budou čerstvé informace k programu. Občerstvení formou hřbitovního bufetu, nocleh možný v luxusní zvonici na zametené podlaze (zvony zajištěny proti rannímu zvonění!). Dbejte prosím na pokyny pořadatele při parkování aut – snažíme se maximálně respektovat místní obyvatele všech ekologických pater. V místě není pitná voda, WC chemické.

Pro podrobnější informace piště na adresu: fravaclavik@volny.cz

 

 

Komentáře stránky

101 komentáře k "FESTIVAL POLOM 2013"

Napiš komentář

XHTML: Můžeš použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

MENU

Stránky

Rubrika

Administrace