POLOM o.s. | kostel sv. Kunhuty v Polomu u Trhové Kamenice

Marta Töpferová & Ernesto Chuecos přijedou do Polomu s venezuelskými písněmi!  …  sobota 3. září 2016 ! 

5O0A7993 (2)

Kostel sv. Kunhuty v Polomu u Trhové Kamenice                sobota 3. září 2016

Od 16.30h zahájí polomský minifestival pořádaný první zářijovou sobotu choltický písničkář Antonín Hrdý. Po krátké přestávce začne v 18h koncert dua Marta Töpferová & Ernesto Chuecos: „venezuelské písně“. Kostel sv. Kunhuty tak tentokrát rozezvučí akustické kytary a krásný hlas. Sledujte prosím pořadatelské informace v závěru tohoto příspěvku!

Duo zpěvačky Marty Töpferové a kytaristy Ernesta Chuecos se věnuje bohaté tradici venezuelských písní. Jejich repertoár se skládá z rytmů a stylů jako venezuelské merengue, joropo, vals, danza nebo tonada. Ojedinělý sametový hlas Marty Töpferové s vlastním doprovodem na venezuelské cuatro, ruční perkusi spolu s propracovanými kytarovými aranžemi Ernesta Chuecos je vskutku kombinace, která přenese posluchače do nevšední hudební krajiny. Od radostného či humorného merengue z Caracasu, svižného joropa z rozsáhlých planin, po meditativní tonadu, tradičně zpívanou při dojení dobytku, venezuelské melodie a rytmy jsou tak pestré jako země, z které pocházejí. „Reencuentros“ (což doslova znamená „znovu shledání“) je první album této dvojice, kterou spojuje trvající přátelství a rostoucí nadšení z venezuelské hudby, které vydávají 21.9.2016. Marta s Ernestem se seznámili v Praze v roce 1994, kde díky podobným hudebním zájmům a společným kamarádům přirozeně sdíleli různé hudební nápady a impulsy. Marta se ovšem v té době vrátila do Spojených států, Ernesto zůstal v Praze, a tudíž se po sléze dlouho neviděli. Když se Marta vrátila do Čech v roce 2012, opět se s Ernestem potkali a rok poté začali spolupracovat na repertoáru venezuelských písní. Název „Reencuentros“ tedy symbolizuje jejich „znovu shledání“.

Informace o interpretech:

Marta Töpferová se narodila v Ostravě, ale díky její emigraci do Spojených států v roce 1987 byl její osud navždy poznamenán hledáním nového smyslu života v zemi plné emigrantů a hudby z různých končin světa. Právě v USA měla Marta možnost studovat a spolupracovat s předními interprety latinskoamerické hudby. Etablovala se na hudební scéně v New Yorku a dnes je mezinárodně uznávaná jako jedna z čelních představitelek tzv. worldmusic. Dodnes vydala sedm alb převážně vlastní tvorby: Milokraj (2013 Animal Music), The Other Shore (2011 World Village), Trova (2009 World Village), Flor Nocturna (2006 World Village), La Marea (2005 World Village), Sueño Verde (2003 Circular Moves) a Homage to Homeland (2002 vlastní produkce). Procestovala Evropu, USA, Kanadu, Argentinu a Thajsko a objevuje se na významných pódiích jako např. Queen Elizabeth Hall v Londýně, Blue Note v New Yorku nebo Bardentreffen festivalu v Norimberku.

Venezuelan Ernesto Chuecos se narodil v Caracasu, kde v sedmi letech začal hrát na tradiční venezuelský nástroj jménem „cuatro” a v deseti letech na klasickou kytaru. Studoval u známých učitelů jako Fredy Reyna, Aldo Lagrutta, Rómulo Lazarde a Luis Zea. Žije v Praze od roku 1994, kde vystudoval hru na kytaru u Štěpána Raka a Milana Zelenky na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze (HAMU). Také hrál bossa-novu s Yvonne Sánchezovou a v poslední době se věnuje aranžování venezuelských písní. Přestože se nevěnuje jenom hudbě, kytara je jeho nevyhnutelným osudem, kde se rozechvěje celý jeho svět.

Antonín Hrdý byl členem již neexistující pardubické hardcoreové kapely Saywhy?, s kterou nahrál pět desek, projel Českou Republiku křížem krážem a navštívil několik evropských zemí. Postupem času zvolil lyričtější formu sdělení. Jako písničkář hraje na všemožných místech. S ženou a synem žije ve starém domě na vsi, má psa Ámose, želváka Jásona a kocoura Brumbála. V zimě jim omrzají okna tak, že se na nich tvoří květiny přes celé tabulky. V pokojových koutech s nimi žijí pavouci a v zahradě, v dutině vzrostlého ořechu, přebývá žabák.

Antonin Hrdy

Představení pořádá  Polom z.s. v rámci projektu Festival Polom 2016 za finanční podpory Pardubického kraje.

Pořadatelské informace: Sledujte prosím tento web www.polom.eu, kde budou čerstvé informace k programu. Občerstvení formou hřbitovního bufetu, nocleh možný v luxusní zvonici na zametené podlaze (zvony zajištěny proti rannímu zvonění!). Dbejte prosím na pokyny pořadatele při parkování aut – snažíme se maximálně respektovat místní obyvatele všech ekologických pater. V místě není pitná voda, WC chemické. Doporučujeme teplé oblečení a deky, v kostele je stabilní teplota známá pod pojmem „z šestého schodu“.

souřadnice kostela: 49.7798217°N, 15.7724589°E

Pro podrobnější informace pište na adresu: fravaclavik@volny.cz

Napiš komentář

XHTML: Můžeš použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

MENU

Stránky

Rubrika

Administrace