POLOM o.s. | kostel sv. Kunhuty v Polomu u Trhové Kamenice

POLOM 09 – FESTIVAL!

multižánrový festival v kostele sv. Kunhuty v Polomu u Trhové Kamenice
sobota 6. června 2009

V kostelíku svaté Kunhuty v Polomu u Trhové Kamenice se v sobotu 6. června tohoto roku uskuteční úvodní ročník multižánrového festivalu „Polom“. Ten by měl být nejen připomínkou této ohrožené památky na hřebenu Železných hor, ale i poděkováním celé řadě osob, které přispěli a dále přispívají k obnově kostela. Festival by měl jistě přispět i ke snahám o další využití této stavby.

Program festivalu:
Letošní úvodní ročník festivalu bude do jisté míry zkušební, prověří možnosti tohoto místa, jak ve smyslu programovém, tak v kapacitních možnostech, možnostech zázemí pro návštěvníky festivalu apod.
V rámci festivalu se odehrají dvě taneční představení, loutkové představení pro jednoho diváka, několik koncertů, žonglérská dílna, výtvarná dílna nejen pro děti a jistě se udějí i lecjaká překvapení.
Program festivalu začne v 15 hodin sérií miniaturních loutkových představení Hanky Voříškové, žonglérskou dílnou (k dispozici budou členové žonglérské skupiny Ascarya s celou řadou žonglérských pomůcek) a výtvarně stavební dílnou „Z mechu a kapradí“ s mottem „postav domeček pro místní skřítky“.
V 16 hodin vystoupí japonský butó tanečník Ken Mai, který nedávno se svým představením Padma úspěšně hostoval v Divadle 29. Sugestivní pohyb a mimika jsou hlavními prostředky Ken Maiova pojetí butó jehož podstatná východiska leží ve filozofii Zenu. Jeho tanec se nechává rovněž inspirovat přírodními vlivy a místem, v kterém tančí.
Koncert v 17.30 představí ve společném projektu cellistku Doru Barovou (Tara Fuki) a saxofonistu Marcela Bártu (Vertigo quintet, Nuo).
V 19.30 proběhne představení režiséra, hudebníka, choreografa a světelného designera Jana Komárka “Nocturno á la Polom”, v kterém se představí čtyři tanečnice, které patří k tomu nejlepšímu na české scéně nezávislého tance – Andrea Miltnerová, Dora Chaloupková, Lenka Bartůňková, Bára Látalová.
Následovat bude improvizovaný koncert skupiny MegaUfonik k projekci filmu a na závěr večera koncert na didžeridů Jakuba Slováčka (Slavíčka).
Hudební předěly mezi jednotlivými vystoupeními obstará rovněž hudební skupina MegaUfonik.

Další informace:

Festival se koná za každého počasí, pro ochranu před případným deštěm bude v areálu kostela stát stan.
Vstupné dobrovolné – budeme rádi, když nám přispějete na náklady spojené se zajištěním festivalu.
Na místě bude k dispozici drobné občerstvení – nápoje, káva, čaj, něco drobného k snědku.
V místě je k dispozici ekologická toaleta.

Parkování: prosíme všechny automobilisty, aby parkovali co nejúsporněji a nejohleduplněji k ostatním a především k sousedům (volné příjezdové cesty). Doporučujeme stát také na krajnici rovinných úseků silnice před a za Polomem.

Další informace: Jiří Dobeš, tel.: 603 814 441, e-mail: jiri.dobes@asseco.cz
a na webových stránkách: www.polom.eu a www.offcity.cz

Festival pořádá o.s. Terra Madoda ve spolupráci s o.s. Polom a Divadlem 29 v rámci projektu Ostrovy v pohybu 09. Tento projekt je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

Komentáře stránky

2 komentáře k "POLOM 09 – FESTIVAL!"

Napiš komentář

XHTML: Můžeš použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

MENU

Stránky

Rubrika

Administrace